klejenieUsługa sklejania polega na dokładnym naniesieniu równomiernej, cienkiej warstwy kleju na materiał oraz następnie połączenie go z innym materiałem. Do tego celu stosowana jest najczęściej metoda natryskowa, która pozwala na równomierne naniesienie kleju na łączone powierzchnie.

Sklejki wykonane przez naszą firmę gwarantują dobrą spójność złączonych materiałów i nie mają wpływu na pierwotną twardość materiału.

powlekanieUsługa powlekania polega na pokryciu materiałów klejem samoprzylepnym, który osłonięty papierem nadaje możliwość łatwiejszego wykorzystywania materiałów w procesie produkcji obuwia.

Nanoszenie kleju na materiały odbywa się w specjalnych maszynach, które powlekają je klejem oraz zaraz po połączeniu go z papierem sylikonowym powodują jego wyschnięcie.

Klejem samoprzylepnym powlekamy najczęściej tkaniny bawełniane typu Molino, Wigonka i Keper. Posiadamy również włókniny samoprzylepne tzw. wigofil z włókna polipropylenowego. Materiały te są stosowane głównie jako wzmocnienie elementów cholewki obuwia.

ciecieDzięki posiadaniu nowoczesnej maszyny do cięcia materiałów, usługowo tniemy wszystkie materiały na taśmy różnej szerokości.

laminowanieUsługa polega na płomieniowym łączeniu materiałów pianką poliuretynową o wymaganej szerokości.

Laminaty powstają podczas płomieniowego topienia odpowiedniej pianki oraz jednoczesne dociskanie do niej materiału który w tym procesie chcemy połączyć.

W ten sposób możemy uzyskać produkty łączone jedno bądź dwustronnie, a używana w tym procesie pianka służy jednocześnie do "zmiękczania" produktu wyjściowego.

Większość laminatów może być następnie powleczona klejem samoprzylepnym bądź termicznym.